Certov.eu
Najčistejší vzduch Slovenskej a Českej republiky
  • Facebook
  • Twitter
Rezervácia ubytovania Kalendar akcii Otvaracie hodiny

Športové aktivity

Podľa športov

 

Lyžovanie, bežkovanie

 

Na Javorníkoch má lyžovačka nielen dlhú tradíciu, ale aj dobrú kvalitu. Návštevníkom-lyžiarom poskytujeme vyhrievanú lyžiareň. Zároveň sa nachádzame blízko viacerých lyžiarskych stredísk, takže si môžu ísť polyžovať na viacero svahov, pričom nemusia dlho cestovať.

 

7 tratí, 5 vlekov, lyžiarska škôlka a prevýšenie 600 – 900 metrov. Vo vybrané dni aj večerné lyžovanie.

7 vlekov, sedačková lanovka, viac ako 5 km tratí, trate pre náročných aj menej skúsených, lyžiarska škola, požičovňa lyží, umelé zasnežovanie.

 

V oboch centrách nájdete aj strojovo upravované stopy pre bežkárov.

 

Turistika

 

Javorníky sú bohaté na kopce aj na turistické trasy. Odporúčame riadiť sa turistickými tabuľami a navštíviť tieto vrcholy:

 

Makyta 923 m n.m.

Kohútka 913 m n.m.

Portáš 930 m n.m.

Malý Javorník 1019 m n.m.

Veľký Javorník 1071 m n.m.

 

Prehľad náročných, stredne náročných a nenáročných trás nájdete aj na tomto linku. Vďaka výhodnej polohe hotela máte možnosť turistikovať ako na Slovensku, tak aj v Čechách.

 

Podľa obdobia

 

Jar, leto, jeseň

 

Počas všetkých období funguje nepretržite náš wellness svet. Na našich športoviskách môžete hrať volejbal, bedminton či tenis. Vonkajšie športové centrum je vhodné na beh, prechádzky, grilovačky či hry. Turistické chodníky takisto lákajú mnohých ľudí práve do týchto končín.

 

Zima

 

V zimnom období sú Javorníky rajom pre turistov a lyžiarov. Skúsení, ale i začínajúci lyžiari si prídu na svoje v rámci strediska Ski Čertov, blízko ktorého sa nachádzame. Len 5 kilometrov nás delí od ďalšieho strediska Kohútka, v ktorom funguje horská služba a sedem vlekov. Len u nás máte skibus zadarmo a to rovno spred dverí nášho hotela! Hotel Čertov susedí s hotelom Javorník, pri ktorom sa nachádza už spomenuté stredisko Ski Čertov. Na svoje si prídu aj milovníci bežkovania, hotely Čertov aj Javorník sú priamo na trati.